سبد خرید شما خالی است!

بهترین کارت اسیلوسکوپ

 
بهترین کارت اسیلوسکوپ
بهترین کارت اسیلوسکوپ

بهترین کارت اسیلوسکوپ

برای نشان دادن سیگنال های مختلف ولتاژی که بر حسب زمان و تحلیل نتایج هستند، نیازمند دستگاهی بنام اسیلوسکوپ ( Oscilloscope ) یا همان اسکوپ هستیم. اسیلوسکوپ به علت امکانات مختلفی که روی دستگاه قرار داده شده  دارد، دارای حجم نسبتا بزرگی می باشد و مدلهای رومیزی آن تنها برای کارهای آزمایشگاهی و ثابت مناسب است. اسیلوسکوپ آنالوگ قدیمی هم فاقد امکان ارسال شکل موج ها به کامپیوتر می باشد. به همین علت استفاده از کارت اسیلوسکوپ بهترین و مناسبترین گزینه می باشد.

 دستگاهی که هم اندازه ی کوچکی دارد و هم به راحتی توسط کابل USB به سیستم متصل می شود. از دیگر مزیت های استفاده از کارت اسیلوسکوپ دیجیتال، قیمت مناسب آن نسبت به اسیلوسکوپ های رومیزی می باشد. به همین جهت بهترین کارت اسیلوسکوپ، کارت های اسکوپ دیجیتال هستند چرا که قابلیت های بسیار زیادی را دارا می باشند و بسیار پیشرفته تر از انواع دیگر آن هستند.

در ادامه فهرستی از بهترین کارت اسیلوسکوپ را قرار دادیم.  به طور کلی کارت اسیلوسکوپ برند هانتک جزو بهترین کارت اسیلوسکوپ دیجیتال می باشند.


کارت اسیلوسکوپ هانتک مدل 6254-BD

یکی از بهترین برند های کارت اسیلوسکوپ دیجیتال، کارت اسیلوسکوپ های هانتک هستند. تعداد کانال های کارت اسیلوسکوپ 2 و 4 کاناله می باشد. نرم افزار این کارت، قابلیت نصب روی انواع ویندوز های 8 و 10 و… را داراست. به لحاظ هزینه، این نوع کارت اسیلوسکوپ ها قیمت بسیار مناسبی دارند. کارت اسیلوسکوپ هانتک مدل 6254 BD در بین کارت های هانتک دارای بالاترین فرکانس کاری یعنی 250 مگا هرتز است که 4 عدد کانال دیجیتال حافظه دار نیز دارد. کارت اسیلوسکوپ هانتک شامل یک فانکشن ژنراتور 25 مگاهرتز قابل برنامه ریزی است و حافظه داخلی آن 64KPts می باشد.

مشخصات فنی دستگاه:

 • کارت اسیلوسکوپ 250 مگاهرتز و دارای 4 کانال دیجیتال
 • 4 دارای عدد پروب 
 • زمان نمونه برداری 1GS/s
 • فانکشن ژنراتور 25 مگاهرتز قابل برنامه ریزی همراه با پروب می باشد
 • مجهز به پروب USB2.0

کارت اسیلوسکوپ 6254-BD


کارت اسیلوسکوپ هانتک مدل 6104-BD

کارت اسیلوسکوپ 100 مگاهرتز هانتک مدل 6104BD دارای 4 عدد کانال دیجیتال به شکل حافظه دار است. از قابلیت ها و ویژگی های این دستگاه می توان به فانکشن ژنراتور 25 مگاهرتز ی قابل برنامه ریزی با پراب اشاره نمود. همچنین این کارت اسیلوسکوپ دارای حافظه داخلی 64 Kpts است.

مشخصات فنی دستگاه دستگاه شامل:

 •  کارت اسیلوسکوپ 4 کاناله دیجیتال حافظه دار 100 مگاهرتز 
 • مجهز به 4 عدد پروب
 • دارای حافظه داخلی 64 KPts
 • مدت زمان نمونه برداری 1GS/s
 • مجهز به فانکشن ژنراتور 25 مگاهرتز قابل برنامه ریزی همراه با پروب
 • مجهز به پورت USB2.0
کارت اسیلوسکوپ 6104-BD

 


کارت اسیلوسکوپ هانتک مدل 6074-BD

کارت اسیلوسکوپ هانتک مدل 6074BD دارای فرکانس کاری 70 مگاهرتز و 4 عدد کانال دیجیتال حافظه دار می باشد. این کارت اسیلوسکوپ مجهز به فانکشن ژنراتور 25 مگاهرتز قابل برنامه ریزی است.

مشخصات فنی کارت اسیلوسکوپ 70 مگاهرتز هانتک مدل  6074BD:

 • کارت اسیلوسکوپ 4 کاناله دیجیتال حافظه دار 70 مگاهرتز 
 • 4 دارای عدد پروب می باشد
 • زمان نمونه برداری آن 1GS/s می باشد
 • حافظه داخلی 64 KPts
 • مجهز به فانکشن ژنراتور 25 مگاهرتزی قابل برنامه ریزی با پروب 
 • دارای پروب USB نیز می باشد


کارت اسیلوسکوپ DS-6104

کارت اسیلوسکوپ VDS-6104

 

کارت اسیلوسکوپ مدل DS6104 دارای فرکانس 100 مگاهرتز و تعداد 4 عدد کانال حافظه دار می باشد.

ویژگی های فنی کارت اسیلوسکوپ DS-6104:  دارای چهار کانال خروجی اسیلوسکوپ می باشد. سرعت نمونه برداری آن GS/s1 است و مجهز به 4 عدد پراب اسیلوسکوپ و یک عدد پراب فانکشن ژنراتور می باشد. این کارت اسیلوسکوپ قابلیت اتصال به کامپیوتر و پی سی را به وسیله ی پورت USB فراهم می کند. این وسیله دارای تابع FFT و حافظه ی 10M می باشد. رزولوشن عمودی این دستگاه 8 Bits است. این دستگاه دارای بدنه ی فوق العاده سبک و نازک و قابل حملی می باشد که کار با آن را بسیار راحت می سازد.

قابلیت های دیگر این دستگاه شامل موارد زیر می شود:

 • تولید سیگنال های خروجی فانکشن ژنراتور این دستگاه : Sine (0.1 Hz - 5 MHz), Square(0.1 Hz-200 kHz), Ramp(1 Hz-10 kHz), Pulse Hz-10 kHz)
 • راه های ارتباطی USB (Type-c);LAN, WIFi (optional)
 • قابلیت ارتباط با سیستم عامل های windows / linux / android / ios
 • همچنین قابلیت پشتیبانی از SCPI , LabVIEW را دارا می باشد.

 کارت اسیلوسکوپ VDS-3104

کارت اسیلوسکوپ vds-3104

 این دستگاه دارای 4 کانال حافظه دار و 100 مگاهرتز فرکانس کاری می باشد. سرعت نمونه برداری آن 1Gs بر ثانیه و دارای 4 عدد پروب می باشد. همانند دیگر کارت اسیلوسکوپ های دیجیتال بالا، کارت اسیلوسکوپ مدل 3104 هم قابلیت اتصال به کامپیوتر بوسیله ی کابل USB را فراهم می نماید. حافظه ی آن 5m می باشد و مصرف برق 5 وات را دارا می باشد. کارت اسیلوسکوپ مدل 3104 نیز دارای بدنه ی بسیار سبک و قابل حمل می باشد.

دیگر مشخصات فنی این دستگاه شامل:

 • فانکشن FFT
 • اتصال به PC بوسیله ی USB
 • این دستگاه قابلیت اندازه گیری اتوماتیک را ندارد
 • بیشترین ولتاژ ورودی 40 VPP می باشد

 کارت اسیلوسکوپ 100 مگاهرتز و دارای قابلیت ژنراتور مدل VDS-6102

کارت اسیلوسکوپ مدل VDS-6102، اسکوپی PC Base  میباشد که با وصل کردن آن به کامپیوتر میتوان یک اسیلوسکوپ دو کاناله با پهنای باند 100 مگاهرتز داشت. این مدل کارت اسیلوسکوپ علاوه بر نمایش سیگنال دریافتی، توانایی تولید شکل موج های سینوسی، مربعی، پالس، رمپ تا فرکانس 5 مگاهرتز را دارا می باشد. این به این معناست که با خرید یک دستگاه، صاحب یک اسیلوسکوپ 2 کانال 100 مگاهرتز و یک فانکشن ژنراتور 5 مگاهرتز می شوید. کارت سیگنال و اسیلوسکوپ سری 6000، امکان اتصال به Pc توسط کابل USB و توسط  سیم LAN شبکه نمودن را دارا می باشد. مزایای مهم دیگر این مدل کارت اسیلوسکوپ قابلیت ارتباط این کارت با سیستم عامل های ویندوز، لینوکس، مکینتاش و اندروید می باشد.

 

کارت اسیلوسکوپ VDS-6102


کارت اسیلوسکوپ 100 مگاهرتز 2 کانال مدل VDS-3102 

کارت اسیلوسکوپ VDS-3102

 کارت اسیلوسکوپ 2 کاناله مدل vds-3102 ساخت کشور هنگ کنگ از برند Owon می باشد. این کارت اسیلوسکوپ قابلیت تحلیل سیگنال ها تا 100 مگاهرتز و سرعت نمونه برداری 1GS/s را داراست. کارت اسیلوسکوپ VDS-3102 توسط USB به کامپیوتر یا لپتاپ متصل می شود. همچنین حداکثر طول ثبت سیگنال در کارت اسیلوسکوپ های دو کاناله دیجیتال,10M می باشد. این کارت ها نیازی به تغذیه جداگانه ندارند چرا که از طریق USB تغذیه می شوند. به علاوه توان مصرفی آن ها کمتر از 5 وات است. از بارزترین ویژگی های ظاهری کارت اسیلوسکوپ های سری VDS، حمل آسان و بدنه نازک آنها می باشد. لازم است بگوییم پورت LAN سفارشی بوده و در آن صورت به کابل برق نیازمندیم.


 

 

کارت اسیلوسکوپ 70 مگ 4 کانال مدل VDS-6074

این کارت اسیلوسکوپ دارای پهنای باند 70 مگاهرتز و 4 کانال می باشد. این اسیلوسکوپ، مقدار کمیت های مرتبط با تغییرات سیگنال را در نرم افزار نشان می دهد که امکان ذخیره و ثبت اطلاعات به طول 10M را نیز دارد. خروجی اطلاعات ذخیره شده به صورت Image و یا فایل .txt(csv, xls, bin می باشد. از ویژگی های مثبت این کارت اسیلوسکوپ، پشتیبانی آن از اپلیکیشن های برنامه نویسی همچون SCPI LabVIEW و قابلیت ارتباط با سیستم عامل های ویندوز، لینوکس، مکینتاش و اندروید از طریق کابل USB و شبکه نمودن توسط پورت LAN اشاره نمود. 

کارت اسیلوسکوپ های این سری مجهز به طول ثبت 10M و سرعت نمونه برداری 1GS/S می باشند.  به همین علت، این کارت ها می توانند شکل موج ها را برای مدت طولانی دریافت کرده و آن را ثبت می کنند تا امکان خواندن جزئیات پنهان و ریز سیگنال های پیچیده را برای رخداد های غیرعادی و تصادفی شکل موج ها، فراهم نمایند. این سری از اسیلوسکوپ ها از طول ضبط متغیر هم پشتیبانی می کنند. به علاوه به شما امکان انتخاب متعادل بین میزان نمونه و طول رکورد را می دهند.

 


کارت اسیلوسکوپ کامپیوتر 60 مگاهرتز 4 کاناله مدل VDS-2064

کارت اسیلوسکوپ 60 مگاهرتز دارای 4 کانال ورودی با سرعت نمونه برداری 500MS/s می باشد. کارت اسیلوسکوپ 4 کاناله مذکور دارای 4 عدد پروب مخصوص به همراه کابل USB می باشد. بیشترین میزان حافظه ثبت شکل موج در این مدل 5M می باشد. کارت اسیلوسکوپ کامپیوتر چهار کاناله vds-2064 دارای 8 بیت رزولوشن عمودی برای دو شکل موج بصورت همزمان است. از مهمترین ویژگی ظاهری ابعاد کوچک دستگاه (190 x 120 x 18 (mm ) و وزن بسیار سبک 300 گرم می باشد.


کارت اسیلوسکوپ دیجیتال 60 مگاهرتز 2 کانال مدل VDS-2062 

کارت اسیلوسکوپ 60 مگاهرتز 2 کانال مدل vds-2062 دارای سرعت نمونه برداری 500MS/s می باشد. بیشترین طول رکورد سیگنال 10 مگا میباشد. کارت اسیلوسکوپ VDS-2062 امکان تحلیل FFT و نمایش همزمان دو سیگنال و نمایش منحنی لیساژور (X-Y) را دارد. این کارت اسیلوسکوپ دیجیتال توسط پورت USB که روی آن قرار داده شده به رایانه متصل می شود و تمامی شکل موج ها بر روی نرم افزار مخصوص کارت نشان داده می شود. 


کارت اسیلوسکوپ 25MHz دو کاناله ایزوله مدل VDS-1022I 

کارت اسیلوسکوپ USB ایزوله مدل VDS-1022I قابلیت تحلیل سیگنال ها تا 25 مگاهرتز و سرعت نمونه برداری 100MS/s را دارا می باشد. کارت اسیلوسکوپ مذکور توسط کابل USB به سیستم کامپیوتر، لپ تاپ متصل می شود. حداکثر طول ثبت سیگنال در کارت اسیلوسکوپ های 2 کاناله 5K ,VDS-1022I میباشد. از ویژگی های مهم کارت اسیلوسکوپ vds-1022i ایزوله بودن USB که باعث کاهش یافتن تداخل سیگنال و محافظت از کامپیوتر می شود. به همین دلیل این مدل قابلیت تحلیل سیگنالها با دامنه ولتاژ بالا (ماکزیمم 400 ولت پیک تو پیک) را دارد.

کارت اسیلوسکوپ VDS-1022I


کارت اسیلوسکوپ ارزان قیمت مدل VDS-1022 

کارت اسیلوسکوپ VDS1022 ارزانترین کارت اسیلوسکوپ برند Owon می باشد. این کارت اسیلوسکوپ دارای پهنای باند 25 مگاهرتز و سرعت نمونه برداری 100MS/s می باشد. این کارت اسیلوسکوپ توسط کابل USB به کامپیوتر یا لپ تاپ متصل می شود. بیشترین میزان طول رکورد سیگنال در کارت اسیلوسکوپ دو کاناله 5K ,VDS-1022 می باشد. کارت اسیلوسکوپ VDS-1022 دو کانال ورودی دارد اما در دیتاشیت 1+2 درج شده که پورت سوم مربوط به ورودی و خروجی تریگر می باشد. فروش کارت اسیلوسکوپ دو کاناله مدل vds-1022 قیمت مناسبی دارد و دارای یک سال گارانتی می باشد.

کارت اسیلوسکوپ VDS-1022

کارت اسیلوسکوپ 

کارت اسیلوسکوپ در مقایسه با دستگاه اسیلوسکوپ فضای بسیار کمی را اشغال می کند و از مزیت فوق العاده ی آن قابلیت حمل و جابجایی آسان آن است. همانطور که در ابتدای مقاله گفتیم، کارت اسیلوسکوپ هزینه ی مناسب تری نسبت به دستگاه آن دارد. اگر شما نیز به این دستگاه پرکاربرد نیاز دارید، می توانید با صرف هزینه‌ی اندکی از مزایای کارت اسیلوسکوپ بهره مند شود. با توجه به اینکه شرکت های بسیاری دست به تولید کارت های اسیلوسکوپ زدند، شرکت هانتک در تولید بهترین کارت اسیلوسکوپ موفق تر عمل کرده است. اما در این مقاله سعی شده علاوه بر انواع بهترین کارتهای اسیلوسکوپ هانتک، به موارد دیگری نیز اشاره شود تا با توجه به نیاز خود دست به بهترین انتخاب زده و نهایت استفاده از این وسیله را ببرید. 
برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.