سبد خرید شما خالی است!
فروشگاه تکترونیکس/برند ها/لوترون/کلمپ آمپر متر لوترون
محدوده قیمت (تومان)

کلمپ آمپر متر Lutron

کلمپ آمپر متر DM-6055C

453

برای اطلاع از قیمت تماس بگیرید.
کلمپ آمپر متر CM-9940

451

برای اطلاع از قیمت تماس بگیرید.
کلمپ آمپر متر DL-9954

460

برای اطلاع از قیمت تماس بگیرید.
کلمپ آمپر متر CM-6156

455

برای اطلاع از قیمت تماس بگیرید.
کلمپ آمپر متر DM-6046

452

برای اطلاع از قیمت تماس بگیرید.
کلمپ آمپر متر DM-6146

454

برای اطلاع از قیمت تماس بگیرید.
کلمپ آمپر متر CM-9930R

459

برای اطلاع از قیمت تماس بگیرید.
کلمپ آمپر متر DL-6054

456

برای اطلاع از قیمت تماس بگیرید.
صفحه ۱ از ۲

 کلمپ آمپر متر لوترون

در زمینه ساخت تجهیزات ابزار دقیق، برند لوترون برندی پرآوازه است. کلمپ آمپر متر لوترون که به آن آمپرمتر چنگکی یا کلمپ‌متر هم گفته می‌شود برای اندازه‌گیری جریان الکتریکی کاربرد دارد. این وسیله بسیار مستحکم بوده و در برابر آب قاب مقاومی دارد. برای اندازه‌گیری ولتاژ Ac، DC، جریان مستقیم DC، جریان متناوب Ac، مقاومت الکتریکی، تست دیود، تست اتصال و فرکانس استفاده می‌شود. در این محتوا از تکترونیکس به بررسی مشخصات این کلمپ آمپر متر پرداخته‌ایم. اگر به اطلاعاتی پیش از خرید کلمپ آمپر متر لوترون نیاز دارید با ما همراه باشید.

 

مشخصات فنی کلمپ آمپر متر لوترون 

از مشخصات فنی کلمپ آمپر برند لوترون به گزینه‌های زیر می‌توان اشاره نمود:
 • توانایی بالای data holding
 • تا 1000 آمپر اندازه‌گیری جریان AC و DC
 • تا 1000 ولت اندازه‌گیری ولتاژ Ac و DC
 • مقاومت تا 60 اهم  
 • فرکانس تا 1 کیلو هرتز 
 • خازن تا 600 میکروفاراد 
 • ثابت نگه داشتن DATA HOLD
 • تست دیور 
 • خاموشی خودکار برای صرفه‌جویی در میزان شارژ باتری 
 • در برابر اضافه بار در تمامی رنج‌ها محافظت شده است.
 • جهت اندازه‌گیری پاسخ‌دهی بالایی دارد و این به جهت سرعت LSI پردازنده قوی و هوشمند و مدار دقت آن است. 
 • امکان اندازه‌گیری ولتاژ Ac و DC  تا یک کیلو ولت، قابلیت پیوستگی و تست دیود، قابلیت اندازه‌گیری فرکانس تا یک کیلو هرتز، قابلیت اندازه‌گیری جریان AC و DC تا یک کیلو آمپر، قابلیت اندازه‌گیری مقاومت تا 60 مگابایت اهم و قابلیت اندازه‌گیری خازن تا 0.6 میلی فاراد از ویژگی‌های کلمپ آمپر برند لوترون هستند.

کلمپ آمپر متر لوترون

 

قابلیت‌های کلمپ آمپر متر برند لوترون 

با استفاده از این دستگاه به سهولت اندازه‌گیری جریان انجام خواهد شد. برای اندازه‌گیری جریان کافی است داخل کلمپ سیم را قرار دهید. این نوع محصول به همراه دفترچه راهنما، کیف حمل و پراب مولتی‌متر عرضه می‌شود. کاربر به راحتی می‌تواند این دستگاه را جا‌به‌جا و حمل کند؛ چون در ساخت بدنه آن از ABS استفاده شده که این موجب گردیده استحکام آن افزایش و وزن دستگاه کاهش پیدا کند. از قابلیت‌ها و ویژگی‌های این دستگاه می‌توان موارد زیر را نام برد:
 • قابلیت استفاده به عنوان نشت‌یاب جریان 
 • استفاده از تراشه قدرتمند 
 • نگهداری مقدار اندازه‌گیری روی نمایشگر 
 • اتو رنج 
 • قابلیت تست پیوستگی 
 • قابلیت تست دیود 
 • طراحی مطابق با الزامات ایمنی IEC 1010 ,CAT III 1000 V 
 • دمای بین منفی 20 درجه سانتی‌گراد تا 750 درجه سانتی‌گراد 
 • اندازه‌ی فک 333 میلی‌متر 
 • سرعت بالای محاسبات هوشمند ISI
 • در نمایش اطلاعات امکان انتخاب خودکار و دستی دامنه به همراه رزولوشن بالای صفحه
 • نمایش اطلاعات به صورت عدد 4 رقمی تا حداکثر 6000
 • دارا بودن کلیدهای کاربردی ثبت 
 • نمایش بیشترین و کمترین مقادیر دامنه‌ها و نگهداری مقادیر حداکثر 
 • طراحی کلمپ به صورت اشکی که این موجب شده کاربر بتواند، کلمپ را به راحتی دور سیم بیندازد. 
 

خرید کلمپ آمپر متر لوترون 

در هنگام خرید این دستگاه باید به ویژگی‌ها و مشخصات فنی آن توجه نمود. کلمپ آمپری را انتخاب و خریداری کنید که مطابق با آخرین استانداردهای برقی تولید شده باشد. کلمپ آمپر متر برند لوترون تحت آزمایش‌های دقیق قرار گرفته و ارزیابی شده است. 

شمارش، رقم و وضوح 

قابلیت اندازه‌گیری دقیق یکی از مشخصات اصلی کلمپ آمپر متر لوترون است که در هنگام استفاده این دستگاه باید به آن توجه نمود. اندازه‌گیری دقیق این دستگاه نشان می‌دهد که آیا در سیگنال اندازه‌گیری تغییر کوچکی ایجاد خواهد شد. به عنوان نمونه تغییر 0.1 را در هنگام خواندن 100 آمپر هنگامی که کلمپ آمپر متر در دامنه 600 آمپر دارای رزولوشن 1.1 آمپر است. کلمپ آمپر متری را انتخاب و خریداری کنید که برای اندازه‌گیری دارای وضوح باشد.

دقت

معمولا به صورت درصدی از خوانش برای کلمپ آمپر متر دقت بیان می‌شود. به عنوان نمونه دقت یک درصد خوانش از 100 آمپر نمایش داده شده بین 101.0و 99.0 آمپر مقدار واقعی جریان است. به مشخصات دقت اولیه طیفی از ارقام ممکن است، اضافه شود. که این نشان خواهد داد که در سمت راست افقی صفحه نمایش رقم‌های نشان داده شده، ممکن است، تفاوت داشته باشند. بنابراین مثبت و منفی (2٪ + 2) ممکن است برای دقت یک درصد بیان شود. در نتیجه بین 97.8 و 102.2 آمپر خوانش برای 100 آمپر نمایش داده می‌شود.

 

کلمپ آمپر متر لوترون

 

کرست فاکتور

امروزه رشد منبع تغذیه‌های الکترونیکی باعث شده سیکل موج چرخشی خالص سیستم توزیع برق 50 یا 60 نباشد. اگر برای بارگذاری بیش از حد یک مدار الکتریکی را بخواهید، بررسی کنید باید اندازه‌گیری جریان rms را انجام دهید. بنابراین تجهیزات دقیق برق باید بتوانند به طور دقیق مقدار True_rms  را اندازه‌گیری کنند.  کرست فاکتور نسبت ساده‌ای است که به مقدار rms از مقدار اوج سیگنال به دست آمده است. کلمپ آمپرها فقط دارای کرست فاکتور هستند که به وسیله آن True Rms اندازه‌گیری خواهد شد.

پیوستگی 

بین مدار باز و بسته یک تست مقاومت بدون حرکت و سریع انجام می‌شود که به آن پیوستگی یا Continuity گفته می‌شود. کلمپ آمپر هنگامی که مدار بسته را تشخیص می‌دهد، بوق می‌زند. برای تحریک فشار هوا از متر تا متر میزان مقاومت لازم متغیر است. قرائت کمتر از 20 تا 40 اهم برای روشن کردن بوق تنظیم مقاومت معمولی است. 
 

قیمت کلمپ آمپر متر لوترون 

بسته به مدل، قدرت اندازه‌گیری، میزان پیوستگی، دقت و وضوح اندازه‌گیری، شرایط بازار و قانون عرضه و تقاضا قیمت کلمپ آمپر متر لوترون متفاوت است. این دستگاه در سه مدل تولید می‌شود که هر کدام قیمت متفاوتی دارند. کلمپ آمپر متر ترانسفورماتور یکی از مدل‌های این نوع دستگاه ابزار دقیق است که اندازه‌گیری جریان متناوب را انجام می‌دهد. کلمپ آمپر متر اثر هال افکت، هر دو جریان مستقیم DC و Ac را انجام خواهد داد.
 کلمپ آمپر متر انعطاف‌پذیر، بهترین گزینه جهت اندازه‌گیری در فضای تنگ است و برای اندازه‌گیری تنها Ac استفاده می‌شود. در این مدل کلمپ آمپر متر از یک کویل روگوفسکی استفاده شده است. کلمپ آمپر متر در سیستم‌های الکتریکی صنعتی، تجاری و مسکونی، کنترل‌های صنعتی و تجهیزات صنعتی استفاده می‌شود. این دستگاه در درجه اول برای ترمیم سیستم‌های موجود، نظارت بر برق کارآموزان هنگام نصب تجهیزات برقی، انجام تست مدار نهایی و عیب‌یابی مشکلات نصب، برای تعمیر، پیشگیری و نگهداری مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 

اندازه‌گیری جریان Ac توسط کلمپ آمپر متر لوترون

اندازه‌گیری جریان Ac  یکی از اندازه‌گیری‌های اساسی کلمپ آمپر متر است. برای اندازه‌گیری جریان Ac  با این دستگاه ابتدا باید amps ac را انتخاب نمایید. در مرحله دوم باز کردن فک‌های کنتور را انجام دهید؛ سپس در اطراف یک هادی تک فک‌ها را ببندید. در مرحله بعد خوانش را در صفحه نمایش کلمپ آمپر‌متر مشاهده کنید. در طول اجرای مدار شاخه با انجام اندازه‌گیری‌های فعلی به راحتی می‌توانید، بگویید در طول مدار شاخه چه مقدار بار از سیستم توزیع کشیده شده است. هنگامی که یک قطع کننده ترانسفورماتور یا مدار بیش از حد گرم شده باشد. با استفاده از کلمپ آمپر متر می‌توانید اندازه‌گیری دقیقی از سیگنالی که موجب گرم شدن آن شده اطمینان یابید. 
 

اندازه‌گیری ولتاژ توسط کلمپ آمپر متر لوترون 

این دستگاه ابزار دقیق قادر به اندازه‌گیری ولتاژ DC  و Ac  است. برای اندازه‌گیری ولتاژ باید به دلخواه DCV و ACV را  انتخاب کنید. سپس به جک ورودی COM پراب سیاه را وصل کنید. به جک ورودی V  پراب قرمز را متصل نمایید. سپس به موازات مدار در یک بار یا منبع تغذیه پروب را به مدار لمس کنید. عدد به دست آمده (خوانش) را مشاهده نمایید. مرحله بعد که اختیاری است، می‌توانید، دکمه HOLD را فشار دهید تا خوانش در صفحه مسدود شود و از مدار زنده کلمپ آمپر خارج گردد تا بدون خطرات الکتریکی بتوانید، صفحه را بخوانید. با اندازه‌گیری ولتاژ در ورودی بار و مدار قطع‌کننده می‌توانید در سیم‌های که به هم متصل شده‌اند، افت ولتاژ آن‌ها را بررسی کنید. 
 
کلمپ آمپر متر لوترون

 

اندازه‌گیری مقاومت توسط کلمپ آمپر متر لوترون 

اندازه‌گیری مقاومت بر حسب اهم O انجام خواهد شد. برای مقادیر متفاوت میلیاردها اهم برای مقاومت در برابر تماس مورد نظر از چند  miliohm تا حد زیادی استفاده شده است. برای اندازه‌گیری مقاومت ابتدا باید برق مدار را خاموش کنید. در مرحله دوم مقاومت را انتخاب نمایید. سپس به جک ورودی COM پراب سیاه را متصل کنید. در مرحله بعد به جک ورودی V  پراب قرمز را وصل نمایید. در مرحله بعد به بخش یا قسمتی از مدار که قصد دارید، مقاومت آن را تعیین کنید باید نکات پروب را متصل نمایید. در صفحه نمایش متر خوانش را مشاهده نمایید. 
 

اجزای کلمپ آمپر‌متر لوترون

اجزای تشکیل دهنده کلمپ آمپر متر لترون به صورت زیر است:
 1. کلمپ (فک)
 2. دکمه نگه داشتن DATA HOLD (مسدود شدن خوانش صفحه نمایش)
 3. مانع لمسی ( در برابر شوک از انگشتان محافظت می‌کند.)
 4. نمایشگر
 5. شماره‌گیری(سوئیچ دوار)
 6. دکمه Min Max (در اولین فشار حداکثر ورودی را نشان می‌دهد.)
 7. ورودی پروب جریان انعطاف پذیر
 8. جک ورودی ولت / اهم
 9. اهرم رهاسازی فک
 10. علائم تراز